ניו יורק טיימס, דצמבר 2017. 

האם עכשיו זה זמן טוב להשקיע בנדל"ן בניו יורק?

2017 היתה שנת שיא עבור הנדל"ן בניו יורק. עם המשך עליית שווי שוק המגורים ומעט התרככות בשוק היוקרה המאוד גבוהה (כלומר נכסים 5 מיליון דולר ומעלה), 2018 מבטיחה להיות שנה מרגשת.

לאקלים הפוליטי המשתנה במהירות יש פוטנציאל להשלכות משמעותיות על רוכשי הדירות הפוטנציאליים, וזה הזמן לשאול את עצמך: האם כדאי לי לקנות דירה בניו יורק עכשיו?

לפני שנצלול לעומק היתרונות והחסרונות של מצב שוק הנדל"ן הנוכחי של ניו יורק, בואו נבדוק כמה עובדות ונתונים מהרבעון האחרון:

מנהטן

מחיר מכירה ממוצע: $2,002,835

מחיר ממוצע לרגל מרובע: $1,678

חציון מחיר מכירה: $1,170,000

ברוקלין

מחיר מכירה ממוצע: $981,623

חציון מכירות מחיר: $790,000

מחיר ממוצע לרגל מרובע: $1,064

מחירי הדירות נמצאים בשיא כל הזמנים, כדאי לחכות לתיקון השוק?

אם אתם חושבים שאתם יכולים לתזמן כראוי את השוק, תמצאו את עצמכם מחכים זמן רב. אחת הטעויות הגדולות ביותר שאנשים עושים היא לשבת על הגדר ולחכות ששוק הנדל"ן ישנה מגמה ותתרחש ירידה במחירים. זה לא קורה בניו יורק. במקום זאת, תוכלו לראות שהמחירים שוב אינם עולים במהירות ואפילו דורכים במקום, אבל לא תראו ירידה דרמטית. שוק המגורים של ניו יורק נשען על ידי אלפי קונים בינלאומיים. כאשר המקומיים לא קונים, קונים המשקיעים הבינלאומיים. בנוסף, כאשר אנשים קוראים כותרות סנסציוניות שמחירי הדירות צריכים להיחתך, מתכוונים שם בדרך כלל שדירות של 70 מיליון דולר יחתכו למשהו יותר "סביר" כמו 55 מיליון דולר.

עם זאת, אתם עדיין יכולים להשיג עסקאות נהדרות ולנהל משא ומתן על ההצעה שלכם. אתם לא צריכים לחכות לתרחיש קיצון בשוק כדי לקבל עסקה טובה.

האם המס של טראמפ אינו רע עבור הנדל"ן בניו יורק?

להלן חלק מהשינויים הפוטנציאליים הנמצאים כיום בצנרת:

סכום של 10,000 דולר בסך מס המקרקעין המקומי שניתן לנכות מתשלום מס הכנסה
שינוי בכמות הזמן מ 2 שנים ל 5 שנים בהן הבעלים חייב להחזיק נכס כמקום המגורים העיקרי שלו כדי להמנע ממס רווחי הון על הראשון 250,000 $ כמו פילר יחיד או $500,000 כזוכה משותף
אז האם שינויים אלו הקשורים בניכויי מס נוראיים עבור הנדל"ן בניו יורק? בהחלט לא. בעוד אתם עלולים להיות חסרים בכמה אלפי דולרים בשווי אחזקות הנדל"ן שלכם, תוכלו לעשות את ההבדל בתחומים אחרים של החזרי מס.