אודות קורנר ריאלטי גרופ

קורנר ריאלטי גרופ היא חברת יזמות אמריקאית המאגדת מספר יזמים ותיקים הפועלים במשותף בפרויקטים של בניה למגורים בניו יורק. 

תחילת פעילות הקבוצה ב- 1989 בפרויקטים של השבחת בניינים קיימים. היום, אחרי 30 שנה ומאות פרויקטים שהסתיימו בהצלחה הניסיון שנצבר בקבוצה הוא עצום.

קורנר פועלת בשלוש זרועות: האחת בונה דירות להשכרה ומנהלת פורטפוליו של מספר עשרות בניינים מושכרים בניו יורק, השניה בונה בנייני דירות למכירה (Condos) בהיקף של עד 10 מיליון דולר לפרויקט (פרויקט קטן במושגי ניו יורק) והזרוע השלישית עוסקת בהתחדשות עירונית בברוקלין בעסקאות קומבינציה עם בעלי הקרקע. 

לפני כשנה החלטנו להפסיק לגייס בישראל באמצעות מתווכים וחברות שיווק שונות ופתחנו משרד בארץ כך שמשקיעים כמוכם יוכלו לפעול ישירות מולנו ללא מתווכים. 

שטח ברוטו שנבנה
שטח מ"ר שנמכר
שטח מ"ר שמושכר
פרוייקטים שהסתיימו

1989

בשנת 1989 החלה פעילות הנדל"ן בניו יורק של מספר יזמים שלאחר שנים רבות תתאחד תחת השם קבוצת קורנר ריאלטי (Corner Realty Group) שכשמה כן היא, קבוצה של יזמי נדל"ן הפועלים במשותף להקמת מיזמי נדל"ן – בעיקר בניה חדשה – בעיר ניו יורק. 

בתחילה התמקדה החברה בהשבחת נכסים קיימים בעיקר בשכונות המערביות של ברוקלין – הקרובות ביותר למנהטן, שאז נחשבו לאזור מתפתח ורק התחיל להיות לגיטימי למגורים של ההיפסטרים ממנהטן. במהלך השנים עם האצת מעבר אוכלוסיות חזקות למזרח ברוקלין עלה הביקוש לדירות חדשות ומעוצבות וקורנר נכנסה לפרויקטים של פינוי-בינוי כשהיא רוכשת עשרות בתים ישנים, הורסת אותם ובונה במקומם בניינים מודרניים ומנצלת את תכנית המתאר הנדיבה של ברוקלין במקסימום.

2008

משבר הסאב-פריים פירק את שוק הנדל"ן בארה"ב לגורמים, שינה את חוקי המשחק בעיקר מול גורמי המימון הבנקאיים והיווה תקופת מבחן הישרדות לכל הפעילים בענף.

בזכות ההתמקדות של קורנר בהרבה עסקאות קטנות (4-6 מיליון דולר) במקום עיסקאות הענק של ניו יורק שכל העולם הסתנוור מהן, עברה הקבוצה את המשבר בצורה טובה ללא דיפולט באף פרויקט וללא פגיעה בדירוג האשראי שלה.

גם ההתמקדות בעיר ניו יורק הוכיחה את עצמה כשניו יורק אמנם נפגעה קשה אך בסופו של דבר ירדה הכי פחות מכל הערים הגדולות בארה"ב ותיקנה למחיר שלפני המשבר בזמן הקצר ביותר.

2030

המאפיין המרכזי של קבוצת קורנר מעבר לשמרנות היא החשיבה לטווח ארוך. אנו מפזרים את פעילותנו על פני מספר רב של פרויקטים לא גדולים בכדי להוריד את רמת הסיכון שלנו ומשתדלים להתמקד בפרויקטים להשכרה. על פי התכנית שלנו, בשנת 2030 ננהל פורטפוליו של כ- 100 בניינים להשכרה בבעלותינו בעיר ניו יורק. מתוך מטרה זו אנו רוכשים היום קרקעות שישרתו מטרה זו גם בעוד 10 שנים כפי שנהגנו בעשר השנים האחרונות.

 

השמרנות משתלמת

הקבוצה מתגאה בגישה השמרנית והסולידית שלה לפרויקטים. הכנת התכניות העסקיות לכל הפרויקטים מבוססת על:

  1. מחירי מכירה צפויים ברמת "ריאלי-מינוס" המבוססים על מחירי היום בטווח הנמוך שלהם
  2. תוספת זמן ארוכה לביצוע המכירות כך שניתן יהיה להשיג את המחיר הגבוה ביותר 
  3. רמת גימור לדירות המתאימה לרמת המחירים הנדרשת ללא פשרות
  4. 15% בתקציב לבלתי צפוי (נהוג לשים פחות מ- 10%)
  5. עבודה רק עם אנשי מקצוע מנוסים – רוב הקבלנים שלנו עובדים איתנו כבר הרבה שנים
  6. בניית תכנית מימון זהירה וגמישה מול בנקים ומשקיעים

כתוצאה מגישתה השמרנית, רמת הסטיה הממוצעת מלוחות הזמנים המתוכננים ומתקציב הפרויקט נמוכה מאוד עד חסרת משמעות לתוצאות העסקיות.

 

 

צוות הניהול של הקבוצה

מתוך הקמתה כקבוצת יזמים המהווים "חממה" ליזמים צעירים, פעילים בקבוצה יזמים רבים המקבלים "מטריה" של ייעוץ עסקי, חיבור לבנקים באמצעות הקרדיט המעולה של השותפים המנהלים, גישה לאנשי מקצוע הקשורים עם הקבוצה, ייעוץ משפטי, גיוס הון עצמי וקשרי משקיעים ועוד.

בקבוצה מועסקים אנשי מקצוע רבים חלקם ישירות וחלקם כקבלני משנה. כולם בעלי ניסיון ורישוי מתאים. 

ערן יניב

לערן ניסיון רב בניהול ושיווק השקעות לאחר שש שנים כסמנכ"ל בבית השקעות ישראלי מוביל ועוד עשר שנים כשותף בחברת השקעות נדל"ן ישראלית. ערן הקים את המערך האופרטיבי של החברה בארה"ב שכלל רכישת נכסים, שיפוץ הנכסים עד לתקני איכלוס, השכרת הנכסים וניהולם למשך שנים. לשם כך התגורר ערן בארה"ב במשך ארבע שנים. ערן הצטרף לקבוצת קורנר על מנת להקים עבורה את זרוע גיוס ההון בישראל ולממש את חזון החברה לגייס הון ממקורות מגוונים מחוץ לארה"ב ולאפשר למשקיעים לעבוד ישירות מול היזמים בשוק המגורים החזק בעולם – ניו יורק.

ג'וזף בנדה

ג'וזף בנדה הקים את הזרוע בקבוצה המתמחה בבניה להשכרה של נכסים למגורים ומסחר ובניהולם השוטף. במשך עשור, בשקדנות ובמקצועיות הוא בנה את הפורטפוליו שלנו עם רכישות של כ- 175 מיליון דולר שהושבחו ומייצרים תזרים חיובי וצומח. עם ניסיון של כ- 20 שנים הוא מנהיג את הפעילות תחת גישה מיוחדת המשלבת יצירתיות עם שמרנות עסקית. ג'וזף הוא אדם ישר ומקצועי בעל מוסר ותובנות מעניינות לגבי ההתחדשות העירונית היוצרת שינויי אוכלוסיה מאתגרים. היכולת שלו לייצר אסטרטגיה ארוכת טווח מנצחת נשענת על ניתוחי מגמות שוק מדוקדקות והיכרות קרובה עם פרטי כל פרויקט פוטנציאלי.

שלמה (סם) סץ

ניסיונו העשיר של סם בהובלת פרויקטי יזמות רבים ובחלקם מורכבים מאפשרים לקבוצה להתמודד ולזכות בפרויקטים רבים. היכולת שלו לנתח פרויקט וכבר מהנתונים הראשוניים לזהות את נקודות הכשל האפשריות ודרכי ההתמודדות איתן הינה יוצאת דופן. סם פיתח שיטה לעבודה ביעילות מול עיריית ניו יורק המאפשרת עמידה בלוחות זמנים קצרים בהשגת אישורי בניה וניהול הבניה עצמה. סם אחראי ברוב המקרים למו"מ עם הבנקים המלווים ובניית התכנית הפיננסית מול המוסדות הפיננסיים, קרנות הון ומשקיעים.

עוד אנשים בצוות שלנו

אבי שדה
סמנכ"ל ניהול נכסים
יוסי הרטמן
סמנכ"ל רכש נכסים
יעקב לפקוביץ'
מנכ"ל זרוע הדיור הציבורי
לא משנה איזה דברים טובים נבנה, בסוף נבנה את עצמנו."
ג'ים רוהן, יזם וסופר אמריקאי