אודות קבוצת קורנר

קבוצת קורנר הינה קבוצת חברות יזמות אמריקאיות המאגדת מספר יזמים ותיקים הפועלים במשותף בפרויקטים של בניה למגורים בניו יורק, בניהול מתחמי דיור ציבורי (HUD), בניהול מתחמי סיעוד גריאטרים ובבניית מתחמי מגורים גדולים – מולטיפמילי.

תחילת פעילות הקבוצה ב- 1989 בפרויקטים של השבחת בניינים קיימים. היום, אחרי 30 שנה ומאות פרויקטים שהסתיימו בהצלחה הניסיון שנצבר בקבוצה הוא עצום.

שטח ברוטו שנבנה
שטח מ"ר שנמכר
שטח מ"ר שמושכר
פרוייקטים שהסתיימו

1989

בשנת 1989 החלה פעילות הנדל"ן בניו יורק של מספר יזמים שלאחר שנים רבות תתאחד תחת השם קבוצת קורנר ריאלטי (Corner Realty Group) שכשמה כן היא, קבוצה של יזמי נדל"ן הפועלים במשותף להקמת מיזמי נדל"ן – בעיקר בניה חדשה – בעיר ניו יורק. 

בתחילה התמקדה החברה בהשבחת נכסים קיימים בעיקר בשכונות המערביות של ברוקלין – הקרובות ביותר למנהטן, שאז נחשבו לאזור מתפתח ורק התחיל להיות לגיטימי למגורים של ההיפסטרים ממנהטן. במהלך השנים עם האצת מעבר אוכלוסיות חזקות למזרח ברוקלין עלה הביקוש לדירות חדשות ומעוצבות וקורנר נכנסה לפרויקטים של פינוי-בינוי כשהיא רוכשת עשרות בתים ישנים, הורסת אותם ובונה במקומם בניינים מודרניים ומנצלת את תכנית המתאר הנדיבה של ברוקלין במקסימום.

2008

משבר הסאב-פריים פירק את שוק הנדל"ן בארה"ב לגורמים, שינה את חוקי המשחק בעיקר מול גורמי המימון הבנקאיים והיווה תקופת מבחן הישרדות לכל הפעילים בענף.

בזכות ההתמקדות של קורנר בהרבה עסקאות קטנות (4-6 מיליון דולר) במקום עיסקאות הענק של ניו יורק שכל העולם הסתנוור מהן, עברה הקבוצה את המשבר בצורה טובה ללא דיפולט באף פרויקט וללא פגיעה בדירוג האשראי שלה.

גם ההתמקדות בעיר ניו יורק הוכיחה את עצמה כשניו יורק אמנם נפגעה קשה אך בסופו של דבר ירדה הכי פחות מכל הערים הגדולות בארה"ב ותיקנה למחיר שלפני המשבר בזמן הקצר ביותר.

2020

קבוצת קורנר מגיעה למשבר מגיפת הקורונה עם 5 בניינים בבניה בניו יורק ועם החלטה אסטרטגית לגוון את  פורטפוליו המוצרים שלה לכיוון מולטיפמילי מחוץ לניו יורק. קורנר מקימה זרוע חדשה "קורנר מולטיפמילי" ומתחתיה שתי חברות חדשות "Positive Affordable Housing" שתתמחה בניהול מתחמי דיור ציבורי ו-  Bless Lakeland" Lots" המתמחה בבניית וניהול מתחמי מולטיפמילי להשכרה בלייקלנד פלורידה.

2030

המאפיין המרכזי של קבוצת קורנר מעבר לשמרנות היא החשיבה לטווח ארוך. אנו מפזרים את פעילותנו על פני מספר רב של פרויקטים לא גדולים בכדי להוריד את רמת הסיכון שלנו ומשתדלים להתמקד בפרויקטים להשכרה. על פי התכנית שלנו, בשנת 2030 ננהל פורטפוליו של כ- 5,000 יחידות דיור ציבורי בערבות מדינה וכ- 2,000 יחידות דיור להשכרה בשוק הפרטי במתחמי מולטיפמילי שאנחנו בנינו. מתוך מטרה זו אנו רוכשים היום קרקעות שישרתו מטרה זו גם בעוד 10 שנים כפי שנהגנו בעשר השנים האחרונות.

השמרנות משתלמת

הקבוצה מתגאה בגישה השמרנית והסולידית שלה לפרויקטים. הכנת התכניות העסקיות לכל הפרויקטים מבוססת על:

  1. מחירי מכירה צפויים ברמת "ריאלי-מינוס" המבוססים על מחירי היום בטווח הנמוך שלהם
  2. תוספת זמן ארוכה לביצוע המכירות כך שניתן יהיה להשיג את המחיר הגבוה ביותר 
  3. רמת גימור לדירות המתאימה לרמת המחירים הנדרשת ללא פשרות
  4. 15% בתקציב לבלתי צפוי (נהוג לשים פחות מ- 10%)
  5. עבודה רק עם אנשי מקצוע מנוסים – רוב הקבלנים שלנו עובדים איתנו כבר הרבה שנים
  6. בניית תכנית מימון זהירה וגמישה מול בנקים ומשקיעים                                                                                                                                                                                                 

כתוצאה מגישתה השמרנית, רמת הסטיה הממוצעת מלוחות הזמנים המתוכננים ומתקציב הפרויקט נמוכה מאוד עד חסרת משמעות לתוצאות העסקיות.

צוות הניהול של הקבוצה

אלי נחמן
יו"ר ומייסד קבוצת קורנר
ערן יניב
מנכ"ל קורנר ישראל
יוסי הרטמן
מנהל רכש דיור ציבורי
שלמה (סם) סץ
ראש חטיבת ניהול נכסים
אבי שדה
מנהל הכספים
יעקב לפקוביץ'
קצין ציות דיור ציבורי
(בהתאם למדיניות משרד השיכון האמריקאי)
תמיר ענטין
מנהל קשרי לקוחות
You never know what's around the corner.
You keep putting one foot in front of the other, and then one day you look back and you've climbed a mountain.
Thomas Hiddleston, English actor.