"לעולם ישליש אדם את מעותיו שליש בקרקע ושליש בפרקמטיא ושליש תחת ידו" (גמרא, בבא מציעא).

עוד חז"ל ידעו כי פיזור השקעות חשוב מאוד על מנת להקטין סיכון וכי נדל"ן הינו גורם חשוב בייצוב תיק ההשקעות. השקעה בנדל"ן נחשבת להשקעה בטוחה ויציבה יחסית להשקעה בניירות ערך או בעסקים בזכות העובדה שההשקעה מבוססת על אחזקה בקרקע שהיא נכס אמיתי (Real Estate) שלא יכול להיעלם.

בתוך עולם ההשקעה בנדל"ן ישנן אפשרויות רבות שמתוכן אנחנו בחרנו לפני 30 שנה להתמחות ביזמות בניו יורק כלומר בניית מבנה חדש על קרקע שבבעלותינו.

לתחום היזמות יתרון מרכזי של יצירת השבחה מירבית על הקרקע ובכך להגיע לרמת רווחיות גבוהה ביחס לכל שאר האפשרויות כמו השבחת נכס קיים וכו'. הסיבה המרכזית לכך שלא כולם עוסקים ביזמות היא שבכדי להצליח לאורך זמן בתחום זה נדרשת רמה מקצועית גבוהה מאוד.

לאחר 30 שנות יזמות בניו יורק ומאות פרויקטים שהסתיימו בהצלחה נוכל להגיד בצניעות שהניסיון הצבור בקבוצת קורנר הוא עצום והרמה המקצועית גבוהה מאוד.

השקעה ביזמות אם כך, חובקת בתוכה שילוב מושלם של ביטחון עם רווחיות גבוהה אך רק בתנאי שאתם עובדים עם יזם ישר, מנוסה ומקצועי.

כל פרויקט נדלן מכובד מורכב משני מקורות פיננסיים:

הלוואה (מימון) מבנק – בד"כ כ- 70% מעלות הפרויקט
הון עצמי אותו מביאים השותפים בפרויקט
אתם כמשקיעים, יכולים לבחור באיזה ממקורות הפיננסיים של הפרויקט להשקיע:

להצטרף לבנק ולתת הלוואה לפרויקט
להצטרף לשותפים (בעלי המניות) בהון העצמי (אקוויטי) של הפרויקט
לכל אחת מהאפשרויות היתרונות והחסרונות שלה:

באפשרות המימון: רמת הביטחון גבוהה והריבית (הרווח) שלכם אינו תלוי ברווחיות הפרויקט אלא בד"כ נגזרת מהריבית הבנקאית.
באפשרות השותפות: רמת הביטחון נמוכה יותר והרווחיות שלכם תלויה ברווחיות הפרויקט. רמת הביטחון נמוכה יותר כי אתם חולקים ביחד עם שאר השותפים את סיכוני הפרויקט כמו שינוי במחירי הדירות, עיכובים בלוחות הזמנים של הפרויקט, חריגות בתקציב הפרויקט וכו'. עם זאת, במידה והתכנית העסקית של הפרויקט התממשה כמתוכנן, התשואה שלכם על ההשקעה תהיה גבוהה משמעותית מהתשואה שלכם באפשרות המימון.
כלומר, הבחירה שלכם באפשרות המתאימה לכם להשקעה במיזם נדל"ן היא קודם כל בחירה ברמת הסיכון אותה אתם מוכנים לקחת על כספי ההשקעה.

כיצד תדעו מהם הסיכונים בכל השקעה?

באפשרות המימון : מאוד קל לבדוק את רמת הסיכון כי אתם חשופים רק לסיכון של חוסנו הפיננסי של היזם שלקח מכם את ההלוואה ומה חוזקו של הנכס המשמש כבטוחה. הקפידו להיכנס להשקעה המימונית רק לאחר שבנק מכובד כבר נתן אישור להלוואת הבניה (מה שנקרא בישראל ליווי פיננסי) כך שתוכלו להסתמך בחלק גדול של בדיקתכם על ממצאי הבנק לגבי ניסיון היזם, יכולותיו הפיננסיות של היזם, חוזקה של התכנית העסקית של הפרויקט, בדיקת אישורי הבניה וכו'. אל תוותרו בשום פנים על בדיקה שלכם על מסמכי הפרויקט ובדיקת רקע של היזם.
באפשרות השותפות: קצת יותר מסובך לבדוק את רמות הסיכון מכיוון שאתם חשופים בעיקר לתקפותה של התכנית העסקית של הפרויקט שהיא תחזית בלבד ולמקצועיות ויושרו של השותף היזם המוביל. הקפידו להתייעץ עם מומחה לתחום שיבדוק עבורכם את התכנית העסקית, את הרקע של היזם, את מבנה חלוקת הרווח, את ההסכם המשפטי ובעיקר יעזור לכם לקבוע מה רמת הסיכון של הפרויקט ואיך תפעלו במקרה של התרחיש הגרוע.
מה התשואות הצפויות בכל מסלול?

לכל פרויקט תכנית עסקית משלו שבהחלט יכולה להיות שונה מפרויקט אחר לכן תחזית התשואה או הריבית יכולות להשתנות. מכיוון שאנו לא עוסקים בהצעת השקעה ספציפית אלא בהסבר כללי, כן ניתן להגיד שבאפשרות המימון הריבית השנתית שיכול מלווה לצפות לה היא בין 7% ל- 9% בשנה.

באפשרות השותפות (אקוויטי) יכול משקיע לצפות לתשואה שנתית של בין 12% ל- 15% בתרחיש ריאלי.

מדוע כדאי להשקיע עם קורנר במיזמי "התחדשות עירונית" בברוקלין?

המושג התחדשות עירונית התפתח בעשורים האחרונים כששכונות ותיקות ומבוקשות נדרשות לחדש מבנים ישנים ולהצעיר את האוכלוסיה המזדקנת אף היא.

ערך הקרקע הגבוה והביקוש הגבוה למיקום מהווים בסיס כלכלי כדאי לבעל הקרקע וליזם להרוס מבנה ישן ולבנות במקומו מבנה חדש המכיל בדרך כלל יותר יחידות דיור.

אנו פועלים בעיקר באזור ניו יורק סיטי כשרוב הפרויקטים שביצענו, מתוך מאות הפרויקטים בהן היתה הקבוצה מעורבת, הינם בברוקלין – הגדולה מבין חמש ערי המשנה המרכיבות את העיר ניו יורק עם כ- 2.52 מיליון תושבים והיא גם זו הצומחת ביותר מבחינת תושבים צעירים חדשים.

לברוקלין שלשה יתרונות גדולים המהווים גן-עדן להתחדשות עירונית:

הביקוש לדירות חדשות עולה על ההיצע – קרבה למנהטן שם רוב האוכלוסיה "החדשה" עובדת
בניה ישנה מאוד המאכלסת אוכלוסיה חלשה
תכנית מתאר מושלמת לכל בניין בברוקלין
קורנר מתמחה גם באיתור עסקאות בהן שותף בעל הקרקע (דומה לעסקת קומבינציה בישראל אך בעל הנכס לא יכול לקבל דירות אלא רק חלק מהרווח). לחברה צוות סוכני נדלן רחב היוצר ושומר על קשר לאורך שנים עם בעלי נכסים רבים מאוד ברחבי ברוקלין וכן בזכות שמה הטוב של החברה והמלצות של בעלי קרקע מרוצים, מגיעה החברה לעשרות פרויקטים פעילים בכל שנה.

רוב הפרויקטים מיועדים בעיקר לקהל צעיר של רווקים העובדים במנהטן אך עדיין לא יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירה שם ולמשפחות צעירות. תכנון המבנים ועיצוב פנים הדירות מודרני עם השיק המיוחד שיש לברוקלין המשלב ישן עם חדש אותו אוהב כל כך הקהל המיועד.

היכולת לתכנן פרויקט ולהוציאו לפועל בסטיה מינימלית בתקציב ובלוח הזמנים היא לא פשוטה אבל אנחנו עומדים בכך ובקצב של עשרות פרויקטים בשנה.

הניסיון הרב שלנו מאפשר לנו להביא ערך רב נוסף לפרויקטים שלנו מעבר לתרומת ההון. אנו מספקים וודאות ביצוע בשילוב עם היכולת לסגור עסקאות במהירות. יש לנו את הכישורים הדרושים כדי להעריך עסקאות מורכבות תוך הנדסה פתרונות גמישים וייחודיים.

עבודה איתנו מעניקה לך גישה ליזם מצליח בעל ידע רב המעסיק אנשי מקצוע מנוסים. בנוסף ליכולתנו לאתר ולסגור עסקאות עם בעלי נכסים מקומיים, אנו מפקחים אישית על ניהול פרויקט הפיתוח כולו מתחילתו ועד סופו.

הניסיון של הצוות שלנו כולל את כל ההיבטים של הנדל"ן כולל רכישה, תכנון הפרויקט, ניהול הבנייה, בעיות רגולטוריות, קבלת היתרי בנייה ואישורים עירוניים, מימון, ניהול משפטי, פיתוח, מכירות, שיווק וחכירה. בנוסף, לצוות שלנו ניסיון רב בעבודה לצד כמה מהאדריכלים, הקבלנים, עורכי הדין ומעצבי הפנים הטובים ביותר.