אנשי מנהטן המבקשים להימלט ממחירי האי השוברים שיאים כבר החלו ביציאה שלהם דרך גשר ברוקלין. ויליאמסבורג ממשיכה להיות יעד פופולרי אבל שכונת בושוויק מתחילה להוות תחרות, אולי בגלל אפקט הגלישה משכנתה מצפון מערב שהפכה ליקרה מאוד.

קשה להאמין אבל לפי אתר realtor.com המחיר החציוני של בושוויק הוא 1.2 מיליון דולר, בניגוד ל -1.4 מיליון דולר של וויליאמסבורג. 

והנה הזדמנות נוספת עבור אסטרטגיית רכישה והחזקה: גם שוכרי הדירות זוכים לעיסקה טובה יותר בבושוויק הבנויה בעיקר משורות בניינים לשתיים ושלוש משפחות. מחיר השכירות הממוצע בשכונת הזו בברוקלין מגיע ל -2,470 דולר, כ -330 דולר פחות מניו-יורק כולה וכ -530 דולר לחודש פחות מאשר בוויליאמסבורג. 

שכונה זו שבעבר היתה כוורת תעשייתית, שינתה את פניה ורבים מהמפעלים ומרכזי ההפצה לשעבר של בושוויק הפכו למרחבים של אומנות ומסיבות כשאחד הבולטים שבהם – "קולקטיב בושוויק", כולל תצוגה חיצונית של גרפיטי ואמנות רחוב.
בושוויק הפכה לביתם של גלריות אמנות רבות, ברים ומסעדות. עסקי בוטיק רבים אחרים בבעלות עצמאית ממלאים את הספקטרום בעוד כמות הפארקים וגני המשחקים החדשים מייצרים את האוירה הנכונה למשפחות.

כתוצאה מהשינוי הדרמטי, התושבים באמת לא צריכים לעשות את הטיול דרך גשר ברוקלין לצרכי בידור במנהטן אלא מנצלים את קו הסאב-וויי רק לצרכי עבודה במנהטן.